Kamienne

umywalki | wanny | ściany | podłogi | okładziny | łazienki

Posted by kamienie on | Comments Off on Otoczaki – warto wiedzieć.

Otoczaki – różnice.

 

Stale dążymy do tego, aby przekazywać Państwu produkty najwyższej jakości. Między innymi dlatego dla naszych kolekcji wprowadziliśmy oznaczenie CE, ale oprócz tego produkcja kamieni odbywa się pod stałą kontrolą naszych pracowników z Polski. Decydując się na zakup mozaiki z otoczaków u nas (w Polsce prawdopodobnie jesteśmy liderem w dostarczaniu otoczaków na siatce) mogą Państwo być pewni, że są to:

1. Sortowane mozaiki z otoczaków.

Naklejone na plastry kamienie są sortowane i dopasowywane rozmiarami – są prawie identycznej wysokości. Dlatego tworzą równą powierzchnię i na ścianach i na podłogach, nie zbiera się między nimi woda np. po zamontowaniu otoczaków pod prysznicem lub na podłodze, są bardzo komfortowe do stąpania po nich gołymi stopami i ustawianiu np. mebli.

2. Sprawdzone materiały.

Siatka pod otoczaki, to specjalna siatka z oczkami typu “mesh”, która nie nabiera wilgoci zarówno podczas montażu otoczaków jak i podczas ich użytkowania (np. baseny, prysznice, sauny, łaźnie), dzięki temu nie gnije i nie “butwieje” tworząc wypukłości. Już kilkanaście razy w Polsce wymienialiśmy inne otoczaki w łaźniach parowych i saunach na nasze, gdyż wcześniej zamontowane odklejały się lub materiał na którym były naklejone gnił. Dlatego oprócz specjalnej siatki, używamy kleju, który nie reaguje na wodę i wilgoć. Dlatego z powodzeniem sprzedajemy otoczaki na siatce na baseny, prysznice itp. a nasze doświadczenie sięga 2006 roku.

Zdjęcie obrazuje inne mozaiki wykonane na nieodpowiedniej siatce i kleju!


3. Dopasowanie plastrów.

Wszystkie nasze plastry otoczaków i innych mozaik wyróżniają się tym, że doskonale pasują do siebie. Wykonane są w systemie łączeń Quick-Fit. Zawracamy na to szczególną uwagę, aby łączenia między plastrami były wręcz nie widoczne. Dzięki temu Państwa inwestycja wygląda wyjątkowo a efekt końcowy sprawia wrażenie jakby każdy pojedynczy kamień układany był z osobna. W przypadku plastrów z otoczaków 30×30 cm obojętnie która strona plastra zostanie przystawiona do innego – połączy się z nim niczym dopasowane  puzzle.

 

Otoczaki montaż.

Otoczaki w polskich warunkach atmosferycznych mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, pod warunkiem idealnego wypełnienia fugą szczelin (aby zamarzająca woda nie oddzieliła ich od podłoża). Nasi dotychczasowi Klienci wykorzystali je jako otoczaki do fontanny (obudowa), otoczaki na schody, otoczaki na ściany, otoczaki na podłogi, obudowy wanny, prysznice, brodziki czy ścieżki ogrodowe, do sauny, łaźni, otoczki basenu itp.

Do montowania otoczaków powinno się stosować fugi i kleje elastyczne do kamienia.

– Zaprawa klejowa nie powinna mieć zbyt gęstej konsystencji, aby móc przedostać się przez oczka siatki i wypełnić otoczenie pojedynczych kamieni.
Otoczaki na ścianie można montować bez użycia fugi a rozmieszanie białego kleju z pigmentem koloru pomoże uzyskać barwę identyczną z kolorem kamieni.
Fugowanie otoczaków jest identyczne jak w przypadku glazury, pamiętać należy aby jak najszybciej ściągnąć zapas fugi z kamienia.
– To, jak płytka i głęboka będzie fuga decydować będzie o tym jak bardzo wypukłe pozostaną nasze kamienie.
– Użycie impregnatu na otoczaki należy przeprowadzić na niewielkiej części, aby sprawdzić i potwierdzić efekt.

 

Jeżeli pojawią się jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.

 

Tak produkowane są otoczaki

http://www.youtube.com/watch?v=qHzw7z-yRls

 

Comments are closed.

Twitter updates

No public Twitter messages.

Sponsors

  • Umywalki z kamienia